Lexus představil první ultra luxusní jachtu LY 650

Japonská společnost Lexus byla založena v roce 1989 jako luxusní „pobočka“ automobilky Toyota. Poté, co si značka vybudovala takřka neotřesitelnou pozici na trhu osobních automobilů, se vedení rozhodlo pro vstup do segmentu jachet.

Za tímto účelem bylo v roce 1997 založeno v rámci Toyota Motor Corporation „oceánské“ oddělení, mající v popisu práce stavbu prémiových jachet. Poslední jachta Lexus se tak nese ve znamení firemní strategie L-Finesse, neboli kombinace nejmodernějšího designu, technologií a precizního provedení.  Jak se nechal slyšet výkonný viceprezident značky Shigeki Tomayana, hodlá Lexus prostřednictvím svých jachet přenést luxusní životní styl ze silnice na moře a oceány.

Za tímto účelem spojil Lexus své síly se společností Marquais –Larson Boat Group. Výsledkem společného úsilí je 19, 6 metru dlouhá loď, poháněná dvěma motory Volvo IPS 1200, každý o síle 1350 koní. Celková kapacita palivových nádrží je 3785 litrů. Jachta pojme vyjma posádky patnáct lidí, pro pasažéry jsou připraveny tři luxusní kajuty, přičemž každá z nich disponuje vlastní koupelnou. Na první pohled zaujme prosklená hlavní paluba. Cena zatím nebyla ze strany výrobce udána.

 První model jachty LY má být dokončen ve druhé polovině příštího roku, oficiální představení je naplánováno na konec roku. Lexus to pak nebude mít v segmentu ultra luxusních jachet rozhodně jednoduché. Ještě před japonským výrobcem totiž vstoupily do boje o hodně movitého zákazníka konkurenční automobilky. Aston Martin představil svou jachtu AM37 již před dvěma lety v Monaku. Letos v únoru tak učinil na stejném místě prostřednictvím své jachty Arrow460-GT rovněž Mercedes Benz. A ve hře je i 66 kusů Bugatti Niniette.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 17.12.2018

Lexus Toyota Aston Martin Shigeki Tomayana

Další články