První elektromobil s logem Ferrari

Podle posledních informací Ferrari přehodnotilo svůj negativní vztah k elektromobilům, první Ferrari na elektriku má spatřit světlo světa v roce 2022. Každopádně, rozhodně se nebude jednat o první vůz této kategorie se vzpínajícím se koníkem na kapotě.

Na vině této skutečnosti je velký fanoušek značky z Maranella Eric Hutchinson, k jehož sluchu se před časem dostala neuvěřitelná informace o Ferrari 308 GTS z roku 1978 nacházejícím se na vrakovišti. Eric nelenil a ikonický supersport zachránil před sešrotováním. Ze svého účtu pak vyzvedl 10 000 dolarů a pustil se do práce. Nutno říci, že sporťák byl ve velmi zuboženém stavu, takže na nadšence čekaly tisíce hodin práce.

Výsledek se nakonec dostavil v podobě prvního elektromobilu Ferrari. O pohyb se starají tři baterie umožňující urazit rudému stroji na jedno plnohodnotné nabití vzdálenost 128 kilometrů. Nejedná se sice o nikterak bombastickou vzdálenost, tento drobný nedostatek ovšem kompenzuje rychlost. A tak se Eric nezalekl hozené rukavice a přijal výzvu na souboj s originálním vozem. A jak to dopadlo? Zatímco klasická benzínová verze s profesionálem za volantem urazila vzdálenost 1,5 míle, tedy cca 2 400 metrů za 1:26.00 minut, Eric to se svým elektromobilem dal o 10 sekund rychleji.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 24.5.2018

Ferrari

Další články