Nejdražší Ferrari na světě má hodnotu 1,5 miliardy korun

Na konci května proběhla transakce, jejímiž aktéry se stali německý podnikatel a automobilový závodník Christian Gläsel a americký obchodník David McNeil. Výsledkem obchodu bylo nakonec překonání nejvyšší částky, jaká byla kdy doposud zaplacena za veterána.

Stříbrný šíp v podobě vskutku unikátního Ferrari 250 GTO z roku 1963 s továrním číslem 1453 totiž vyšel nového majitele na částku pohybující se v rozmezí 70 – 80 milionů dolarů, což se v přepočtu rovná 1,4 – 1,6 miliardy korun. David McNeil tak velmi výrazně překročil dosavadní rekord z roku 2014, kdy bylo stejné Ferrari vydraženo za 38 milionů USD. Navýsost spokojený mohl být i dosavadní majitel, neboť  před patnácti lety, kdy Ferrari kupoval, se cena pohybovala kolem 6,5 milionu dolarů.  

Podnikatel z Chicaga, který se rád a nahlas hlásí k Donaldu Trumpovi, tak přidal další klenot do své neskutečné sbírky automobilů, jejíž hodnota je vyčíslena na minimálně 130 milionů dolarů. K dopravním prostředkům má pak David McNeil obecně pozitivní vztah, součástí jeho majetku jsou totiž tryskáč Gulfstream G280, luxusní jachta W a vrtulník Airbus H145.

Mimochodem, pokud byste snad zatoužili po podobném automobilu, stačí málo. Po vzoru Davida McNeila zastavte dům, vezměte si v bance půjčku na milion korun a začněte vyrábět kvalitní koberečky do luxusních vozů. Až budete mít roční zisk v podobě 100 milionů dolarů, můžete si udělat opravdu velkou radost. 

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 19.6.2018

Ferrari

Další články