Bondův Aston Martin DB5 za 3,7 milionu euro

Nenajde se snad nikdo, kdo by i přes občasnou přítomnost jiných vozů nepovažoval nejslavnějšího tajného agenta historie Jamese Bonda a značku Aston Martin za spojené nádoby. A tak se britský výrobce luxusních vozů rozhodl pro zajímavý comeback.

V roce 2020 uvede anglická automobilka na trh 25 vozů limitované edice Aston Martin DB 5. Bude se jednat o stejný vůz, se kterým Sean Connery bojoval za mnohem lepší svět ve snímku Goldfinger. Nutno říci, že zbraně jako kulomety, či ničitel pneumatik budou sice součástí vozidla, leč z pochopitelných důvodů zůstanou v nefunkčním stavu. Stejně tak tomu bude v případě vystřelovacího sedadla řidiče. Na druhou stranu bude Bondův Aston Martin vybaven, stejně, jako filmová verze, radarem, zadním neprůstřelným štítem a beranidlem v předním nárazníku. Podle prohlášení výrobce zůstanou zachovány i otáčecí poznávací značky. Kromě zmiňovaných pětadvaceti vozů budou vyrobeny další tři kusy. Po jednom si nechá automobilka a filmová společnost. Poslední auto bude vydraženo pro charitativní účely.  

S respekt vzbuzující cenou 3,7 milionu euro, což se v přepočtu rovná cca 96,2 milionu korun, se ovšem zatím nejedná o nejdražší Aston všech dob. Tímto titulem se pyšní Aston Martin DB4 GT Bertone Jet z roku 1961, který byl vydražen za 4 900 000 dolarů, tedy za cca 107,8 milionu korun. Na druhou stranu, málokdo pochybuje o potenciálu finančního růstu stroje agenta 007, změna pořadí je tak nejspíše otázkou blízké budoucnosti.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 11.9.2018

Aston Martin Sean Connery James Bond Goldfinger

Další články