Melanie Trump draží slavný klobouk, cena 250 000 USD

Zatímco ještě před rokem se zdálo, že bývalý prezident USA Donald Trump je především v důsledku útoku svých stoupenců na budovu Kapitolu politickou mrtvolou, dnes se kolo dějin začíná otáčet v jeho prospěch.

Jak se totiž shodnou prakticky všechna světová média, něco málo přes rok po útoku na Kapitol stojí republikáni, až na několik výjimek potvrzujících pravidlo, pevně za Trumpem a jeho partajní pozice je mnohem silnější, než tomu bylo kdykoli v minulosti. A protože prezidentské volby nejsou zase až tak daleko, rozhodla se přiložit ruku k dílu i bývalá a možná i budoucí první dáma. 

Spíše, než o rukách, by se ovšem mělo v souvislosti s paní Melanií hovořit o hlavě, neboť  hlavní součástí balíčku, který půjde do dražby za 250 000 dolarů, je vedle jejího akvarelu a NFT, neboli nezaměnitelného tokenu, bílý klobouk, který měla Melanie Trump na hlavě v dubnu 2018, kdy Bílý dům navštívil francouzský prezident Emmanuel Macron a jeho manželka Brigitte. Jak připomínají média, klobouk byl součástí kompletu oblíbeného návrháře paní Melanie Michaela Korse. Navíc, v době návštěvy hlavy země galského kohouta byla první dáma USA vystavena velkému tlaku, neboť svět se bavil mimomanželskými aférami jejího chotě. Klobouk, který byl „střižen“ tak, aby v maximální možné míře zabránil očnímu kontaktu majitelky s okolím, se tak opravdu hodil. Platit bude možno i kryptoměnou, přičemž část výtěžku poputuje na charitativní účely spojené s pěstounskou péčí.  

Další články