Hitem června jsou tenisky Nike Air Force 1S

Jedná se o další projev obdivu a uznání, ze strany značky Louis Vuitton předčasně zesnulé legendě, pod designem tenisek je totiž podepsán jeden z nejvlivnějších designérů značky Virgil Abloh, který loni v listopadu prohrál souboj se vzácnou formou rakoviny.

Během svého působení v LV v roli šéfa pánské módy navrhl Virgil Abloh 47 modelů tenisek Nike Air, například v únoru se v Sotheby´s dražily jeho tenisky z limitované edice 200 kusů. Nejdražší pár číslo 36 se prodal za 352 800 dolarů, přičemž organizátoři dražby stanovili vyvolávací cenu na 2 000 dolarů! Celkem pak kupci utratili v dražbě za boty přes 25 milionů dolarů, což se rovnalo v průměru 125 000 dolarů za pár. Výtěžek dražby skončil v Ablohově stipendijním fondu, který podporuje vzdělání pro černochy v USA a studenty z Afriky.

Aktuálně se v prodejnách Louis Vuitton nabízí devět modelů AF1 Virgila Abloha a vzhledem k jejich značnému investičnímu potenciálu se cena kolem cca 3 000 USD jeví jako přijatelná. Poslední model Air Force 1 se prodává za 2 096 USD za klasiku, zatímco kotníkové tenisky vyjdou na 2 620 dolarů. Na výběr je z pestré palety barev – bílá, černá, červená, zelená, zlatá a došlo na patchwork. Zahájení prodeje předchází výstava všech sedmačtyřiceti modelů Air Nike Virgila Abloha v Terminal Warehouse v New Yorku. 

Další články