Cristiano Ronaldo testoval poslušné tenisky

Zatímco Lucie Bílá dostala před desítkami let od svého hocha tenisky neposlušné, vsadila letos firma Nike naopak na tenisky, které budou poslouchat doslova na krok. Na vlastní nohy se o tom přesvědčil Cristiano Ronaldo.

Jeden z nejlepších fotbalistů historie, toho času ve službách Realu Madrid, testoval tenisky, které americká firma uvede na trh před letošními Vánocemi. Princip Nike HyperAdapt 1.0 je založen na neexistenci tkaniček, které nahrazuje motorek poháněný elektrickou baterií. Čidla nejdříve změří hmotnost a průběh došlapu. Po vyhodnocení veškerých údajů začínají úřadovat miniaturní kladky, které botu utáhnou. Součástí obuvi jsou také tlačítka plus a mínus, kterými lze uvázání uvolnit či naopak utáhnout. Nechybí rovněž „rozvazovací“ tlačítko, stačí dvě sekundy podržet.

Výrobce zatím tají cenu, je ovšem nepravděpodobné, že by tato překonala dle všeho historický rekord. Ten se datuje do roku 1996, kdy byl ústřední postavou celku basketbalové NBA Chicago Bulls zřejmě nejlepší hráč světové historie Michael Jordan. Po zápase proti Utah Jazz, ve kterém nastřílel 38 bodů, navštívil šatnu Bulls mladý příznivec. Michael Jordan, který se nejspíše nacházel v dobrém rozmaru, mu věnoval boty, ve kterých odehrál zmiňovaný zápas a ještě se na ně podepsal. Po šestnácti letech prodal již dospělý muž Jordanovy tenisky Nike Air Jordan Flu Game za 104 000 USD.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 23.3.2016

Cristiano Ronaldo Nike

Další články