Birkinky lámou rekordy, Hermes staví tři nové továrny!

Jeden z nejznámějších světových producentů luxusního zboží se tímto odvážným krokem rozhodl vyřešit problém související především s neschopností uspokojit poptávku po svém nejslavnějším produktu, kabelkách Birkin.

Jak informuje list The Guardian, přestože cena základního modelu vyjde na 9 000 dolarů, což se v přepočtu rovná 194 000 korun, poptávka po luxusních kabelkách neustále roste. Za tímto účelem se vedení společnosti rozhodlo otevřít do roku 2024 ve městech Louviers, Sormone a Riom tři továrny, jejichž produkce by měla ve spojení se současnými kapacitami uspokojit potřeby doposud nenasyceného trhu. Mimochodem, v první polovině loňského roku vygeneroval Hermes příjmy ve výši 5,05 miliardy USD, což se rovnalo ve srovnání s předchozím rokem navýšení o 77 %.

Vedení společnosti nepředpokládá, že by po konci covidového šílenství, které mimo jiné charakterizuje zvýšená poptávka po luxusním zboží, zájem opadl a výrobní kapacity zůstaly nevytížené. „Nic takového nehrozí, realita je prostě taková, že 4 300 vysoce kvalifikovaných zaměstnanců nestíhá a některé procesy nelze urychlit. Proto v současné době s předstihem hledáme 400 lidí do každé z továren.“ 

„Výroba jedné kabelky Birkin zabere zkušenému mistrovi minimálně 15 hodin, trváme na maximální možné kvalitě, výrobní proces proto nelze zrychlit,“ vysvětlil Axel Dumas.“Na druhou stranu nás už přestalo bavit odmítat zájemkyně s tím, že nejsme schopni pokrýt poptávku.“ Zároveň se ovšem v souvislosti s novými továrnami Hermes hovoří o pochopitelné snaze vedení reagovat na růst prodejů největších konkurentů Gucci a Louis Vuitton. 

Další články