Běda bohatým módním návrhářům, kterým žena vládne!

Přestože Coco Chanel umně pravila, že módu si lze koupit, leč styl je nezbytné mít a pandemie se na luxusní módě vskutku vyřádila, stále se jedná o velký byznys. Stačí pohlédnout na aktuální žebříček nejbohatších módních návrhářů.

Zatímco totiž pop music doposud vyprodukovala jediného dolarového miliardáře (Paul McCartney) a mezi sportovci dosáhli na miliardovou metu pouze dva jedinci (Michael Jordan a Cristiano Ronaldo), v módním byznysu vydělalo miliardu USD hned osm jedinců.

Nezpochybnitelnou jedničkou je Miuccia Prada disponující majetkem v hodnotě 11,1 miliardy dolarů. Rodinnému podniku vládne od roku 1978. Family byznys navíc vzkvétá nadále, neboť  čtyřkou je její manžel Patrizio Bertelli. Podnikavý muž, toho času generální ředitel Prada SpA přišel k částce 5,2 miliardy USD především díky zřízení malé továrny v Arezzu, ve které vyráběl vlastní kožené zboží, přičemž největším klientem byla a je Prada.  

Druhým nejbohatším módním návrhářem je Giorgio Armani, hodnota jehož majetku činí 9,6 miliardy dolarů. Ke cti mimořádnému muži slouží, že doposud odolal vábení ze strany luxusních konglomerátů v čele LVHM a na své nezávislosti zatím nehodlá nic měnit. Řadu pravomocí sice svěřil neteři Robertě, nadále však vládne železnou rukou. 

Na třetím místě je zástupce USA Ralph Lauren. Jak sám říká, relativně brzo pochopil, že vysokoškolská studia nejsou nic pro něj a začal prodávat oděvy. Dnes disponuje majetkem v hodnotě 8,2 miliardy dolarů. 

Mezi dolarovými miliardáři se dále nachází Domenico Dolce (Itálie, 1,7 miliardy USD), Stefano Gabbana (Itálie, 1,7 miliardy USD), Valentino Garavani (Itálie, 1,5 miliardy USD) a Tony Burch (USA, 1 miliarda USD).    

Další články