V Berlíně ukradli zloději hodinky za 14,5 milionů USD

Podle serveru T – online došlo k doposud nevídané krádeži poté, co se bezpochyby zdatní profesionálové zdárně popasovali s doposud nedobytným sejfem společnosti Vallog GmbH na berlínské Fasenstraesse.  Sejf je spravován společností Watchmaster, která je specializovaná na sekundární trh. Podle dostupných informací bylo v bezpečnostních schránkách uloženo 2200 hodinek, odcizena byla zhruba polovina.

Lupiči měli dobrý vkus, nad ztrátou splakali majitelé hodinek značek Patek Philippe, Omega, Audemars Piguet či Breitling v celkové hodnotě 14,5 milionů dolarů. Generální ředitel Watchmaster Tim – Hendrick Mayer pak v rozhovoru pro T – online poukázal na skutečnost, že zloději museli otevřít trezor, jehož ocelové dveře mají tloušťku 1,75 metrů a disponuje všemi dostupnými bezpečnostním zařízeními. Jak dále uvedl, podle jeho názoru byly hlavním cílem lapků bezpečnostní schránky, luxusní hodinky znamenaly přidanou hodnotu. Proto se v souvislosti s nejspíše největší krádeží hodinek v historii naskýtá otázka, jak s nimi zloději naloží, neboť se jedná o „horké“ zboží a možnosti překupníků jsou omezené. Rozpustit a zpeněžit na trhu takové množství hodinek je totiž v dohledné době velmi komplikovanou záležitostí. Zároveň ovšem věci znalí poukazují na skutečnost, že zloději nemají kam spěchat.   

Státní úřad kriminální policie (LKA) informoval o tom, že doposud se přihlásilo 900 poškozených majitelů. Přestože byly všechny odcizené hodinky pojištěné, vzhledem k růstu cen na sekundárním trhu je pravděpodobné, že vyplacená pojistná částka bude vzdálena reálné ceně. 

 

Další články