Tom Brady šel do kina s hodinkami IWC za 100 000 USD

Velmi kladný vztah sedminásobného vítěze Super Bowl Toma Bradyho ke značce IWC je známý, první hodinky věhlasné švýcarské značky si pořídil již v roce 2002, jednalo se o model GST. Před časem oznámil druhý konec kariéry a za tímto účelem si udělal radost.   

Tom Brady si totiž pořídil vzácné IWC Tourbillon Squelette, hodinky si quarterback vzal poprvé do společnosti u příležitosti premiéry filmu 80 for Brady. Snímek pojedná o čtyřech dámách v nejlepších letech, rolí fanynek amerického fotbalu se zhostily Jane Fonda, Sally Field, Rita Moreno a Lily Tomlin. Děj filmu je vcelku nekomplikovaný, dámy mají sen vidět hrát jednou Toma naživo a tento sen se jim splní.

Nejúspěšnější a nejspíše i nejlepší hráč v historii amerického fotbalu je od roku 2019 ambasadorem IWC, čemuž odpovídá i jeho sbírka. V roce 2020 si pořídil Portuguese Chronograph, vlastní také například modely Navitimer a Top Gun Miramar. Kromě toho v lednu prodal své IWC Big Pilot, výtěžek šel na charitu.  Původní cena těžce dostupného modelu IWC se pohybovala kolem 100 000 dolarů, o růstu směrem vzhůru nelze pochybovat. Kromě toho se jedná o stylový doplněk k prstenu pro vítěze v Super Bowlu, kterých Tom vlastní hned sedm.

Jak se zmiňují někteří komentátoři, Tom Brady, který si podle agentury Bloomberg vydělal během 23 sezón v NFL přes 332 milionů dolarů, si pořízením hodinek vylepšil náladu, neboť čelí vážnému problému. Od roku 2021 totiž Tom spolu se svou již bývalou manželkou Gisele Bündchen spolupracoval se Samem Bankmanem-Friedem, zakladatelem kryptoměnové burzy FTX, která loni na podzim po sérii podvodů zkrachovala. A Tom držel víc než 1,1 milionu akcií, jejichž hodnota se podle výpočtů magazínu Forbes odhadovala na 45 milionů dolarů, tedy skoro miliardu korun.  

Další články