Sbírka hodinek Joe Bidena vyjde na 29 000 dolarů

Zatímco předposlední prezident USA Donald Trump dával s oblibou najevo, že se i přes několik finančních krachů dokázal vždy zvednout a stal se tak historicky nejbohatším prezidentem USA, jeho nástupce Joe Biden si na luxus příliš nepotrpí.  

Důkazem toho je podle serveru scmp.com Bidenova sbírka šesti hodinek v přepočtu za 651 685 korun. Nejmocnější muž světa preferuje značku Omega, proto si v roce 2017 pořídil hodinky Omega Speedmaster Moonwatch za 6 300 dolarů. Kromě toho má ve sbírce Bondův model, Omega Seamaster 300m Diver. Po vzoru svých předchůdců Harry Trumana, Lyndona B. Johnsona a Richarda Nixona je také Joe Biden vyznavačem švýcarských hodinek Vulcan´s Cricket Alarm - značka byla založena v roce 1858 v La Chaux – de – Fonds. Jedná se o první brand produkující hodinky s alarmem. 

Ve sbírce úřadujícího amerického prezidenta je kultovním modelem Oyster Steel zastoupen i Rolex. Hodinky mají modrý ciferník, a jak se shodnou módní publicisté, působí velmi stylově. Stejně tak je tomu i v případě Apple Watch, údajně se jedná o první chytré hodinky, které prokazatelně „pronikly“ až do Oválné pracovny Bílého domu. Posledními hodinkami v Bidenově sbírce jsou Seiko 7T326M90 z přelomu tisíciletí za 300 dolarů, které měl prezident na ruce během svého projevu k národu poté, co byl prohlášen vítězem voleb.

Autoři článku dávají hodinky Joe Bidena do kontrastu s preferencemi Donalda Trumpa, o kterém je známo, že měl velmi kladný vztah k luxusním značkám Patek Phillipe a Vacheron Constantin. V Oválné pracovně se nechal několikrát zvěčnit s hodinkami Vacheron Constantin Historiques Ultra-Fine 1968 za 36 000 dolarů.

Další články