Rolex oslavil 100 výročí závodu 24 hodin Le Mans

Jubilejní stý ročník nejslavnějšího vytrvalostního závodu světa je blízkou minulostí, nevídaný návrat po 50 letech slavil na okruhu Circuit de la Sarthe vítězný tým Ferrari AF Corse, přičemž značka z Maranella čekala na triumf v Le Mans 58 let. Oficiální časomíry se opět zhostil Rolex, brand tuto roli plní od roku 2001.

A nejen to, u příležitosti opravdu stylových kulatin uvedla značka specializovaná výhradně na mechanické hodinky na trh nové hodinky Rolex Cosmograph Daytona Celebrating 100 Years of Speed, čímž zároveň oslavil 60. narozeniny jednoho z nejúspěšnějších modelů přebohaté historie.

Hodinky s pouzdrem 40 mm jsou stejně jako pásek vyrobeny z bílého zlata. Extrémně odolná luneta je z jediného kusu keramiky Cerachrom, díky čemuž je odolná proti korozi, oděruvzdorná a její barva nebledne pod vlivem UV záření.  Reverzní panda ciferník s černým pozadím a kontrastními bílými rejstříky dává vzpomenout na nejdražší hodinky světa vydražené na podzim 2017 za více, než 17 milionů dolarů, Paul Newman Daytona. Ostatně, herecká ikona se závodu zúčastnila v roce 1979. Dalším zaznamenání hodným prvkem je červená číslice 100 na tachymetrické stupnici na počest výročí. Hodinky pohání kalibr 4132 s certifikací COSC umožňující počítání po dobu 24, nikoli původních 12 hodin. Role ambasadora se ujal bývalý dánský závodník Tom Kristensen, který je s devíti vítězstvími, z toho v letech 2000 – 2005 šesti v řadě, nejúspěšnějším jezdcem historie 24 hodin Le Mans. Královnou oceněný jezdec v reakci uvedl, že se pro něj jedná o poctu spojovat dvě dnes již více než stoleté značky, které jsou synonymem kvality a úspěchu.  

Další články