Rolex Cosmograph Daytona: Zhodnocení o 251%

Přestože hodinky nepatří do kategorie notoricky známých investic, v případě řady modelů platí, že kdo dobře koupí, neprohloupí. Důkazem toho jsou rekordní částky, za které si noví majitelé pořídili strojky času Rolex Daytona Paul Newman 1968 (2017, 17,8 milionů dolarů) či Patek Philippe (2019, 31 milionů dolarů).

Investice do hodinek nerovná se ovšem pouze pořízení produkce značek Patek Philippe či Rolex, vydělat lze i při nižším finančním vstupu. Společnost Betway sestavila za tímto účelem seznam pěti modelů hodinek, jejichž koupě se rozhodně vyplatí.

1. Rolex Cosmograph Daytona (251%)

První model byl představen v roce 1963, za další dva roky přibyl název Daytona. Stalo se tak poté, co se Rolex začal starat o časomíru slavného závodu Daytona Florida Raceway. Na hodinky je sice dlouhá čekací doba, platí však, že kdo si počká, mimořádného zhodnocení se dočká.

2. Breitling Navitimer 01 (169%)

Historie kultovního modelu se začala psát na počátku padesátých let minulého století, značka tehdy umně spolupracovala s Asociací pilotů a majitelů letadel. Sláva Navitimer je nehynoucí, nezpochybnitelným důkazem toho je zhodnocení modelu z roku 2012.

3. TAG Heuer Carrera Calibre 1887 Chronograph (127,6%)

Velké překvapení! Odborníci v tomto případě vysvětlují nárůst ceny modelu z roku 2013 především historickou hodnotou řady Carrera, jejíž historie se začala psát v 60. letech minulého století. Model boduje i příznivou pořizovací cenou.

4. IWC Portuguese Chronograph 3714 (70%)

Oblíbená značka dnes již prakticky sedminásobného mistra světa v závodech F1 Lewise Hamiltona.  Model debutoval v roce 1998, od té doby patří do kategorie investičních jistot.

5. Tudor Pelagos (26%)

Do první pětky pronikla i značka mnohými považována za „béčko“ rolexu, oba brandy totiž vlastní právě Rolex. Moderní potápěčské hodinky jsou z roku 2013, vyznačující se nemalým potenciálem investičního růstu.

Další články