Richard Mille představil nejdražší potápěčské hodinky

Stalo se tak u příležitosti jedenáctého ročníku prestižní šestidenní regaty Voiles de Saint Barth a hodinářský brand spojený se jmény celebrit jako Rafael Nadal, Charles Leclerc, Pharell Williams či Michelle Yeoh, tentokrát oslovil patřičně movité vyznavače zkoumání podmořského světa.

Přestože má za sebou švýcarská značka pouze jedenadvacetiletou historii, během relativně krátkého období se stala synonymem pro kvalitu a inovace. Potápěčské hodinky bledě modré barvy pojal výrobce velkoryse, hodinky fungují do hloubky 300 metrů a ustojí tlak 30 barů. Kalibr RMAC C2 chrání pouzdro z titanu a karbonu o průměru 500 mm. Samonatahovací strojek ukazuje hodiny, minuty, sekundy, nechybí velká datumovka, chronograf s funkcí flyback a počítadlem minut a sekund, indikátor výkonu a rotor s proměnnou geometrií. Luxusní hodinky z limitované edice 120 kusů mají padesátihodinovou rezervu chodu.

Celým názvem RM 032 Voiles de Saint Barth jsou s cenovkou 245 000 dolarů jednoznačně nejdražšími potápěčskými hodinkami na světě, když na druhé místo odsunuly RM Automatic Chronograph Diver za 135 000 dolarů. S velkým odstupem následují Blancpain Fifty Fathoms 500 GT (29 000 USD), Hublot Oceanographic 4000 (21 800 USD), Rolex Oyster Perpetual Deepsea (12 050 USD) a Clerc Hydroscaph TI (11 500 USD).

Další články