Porsche Design oslaví kulatiny chronografem za 7 770 dolarů

Jak informovalo vedení Porsche v tiskové zprávě, začala německá automobilka s českými kořeny přijímat objednávky na kupé 2022 Porsche 911 Edition 50 Years. Fanoušci značky, kterým by ovšem koupě vozu učinila přece jen díru do rozpočtu, si mohou padesáté narozeniny připomenout prostřednictvím kultovních hodinek.

Jedná se Chronograph 1 z roku 1972, který svého času milovaly hvězdy šampionátu Formule 1 Clay Regazzoni a Mario Andretti. V roce 1986 měl hodinky na ruce ve filmu o nebojácných amerických stíhačích s názvem Top Gun hlavní hrdina Tom Cruise. Duchovním otcem revolučního modelu je jeden ze synů zakladatele, mladý Ferdinand Alexander Porsche, jinak známý pod přezdívkou „Butzi,“ který přes nástup quartzových hodinek trval sveřepě na podstatně dražším automatu. Co se designu týká, hodinky zcela jistě nikoli náhodou připomínají měřiče na palubní desce Porsche 911 a černou barvou před pěti desetiletími doslova šokovaly. Mimochodem, přestože výroba začala v roce 1972, na trh se Chronograph 1 dostal o rok později.  Případní zájemci si ovšem budou muset pospíšit, neboť  na prodej bude do konce března pouze 500 kusů v hodnotě 7 700 dolarů.  

40 mm hodinky jsou vyrobeny z na svou dobu v hodinářství revolučního titanu. Pouzdro je pokryto několika vrstvami karbidu, které chrání před oděrkami. Prakticky nezničitelné je rovněž safírové sklíčko. O chod se stará automatický strojek Porsche Design, známý též jako kalibr Werk 01.140 s rezervou chodu 48 hodin.  

Další články