Omega oslavila narozeniny hodinkami za 81 000 dolarů

Jedná se o pětašedesátiny jednoho z nejslavnějších modelů historie světového hodinářství Speedmaster. Poté, co se staly součástí všech šesti misí kosmonautů a zásluhou Neila Armstronga se „prošly“ po měsíci, získaly punc průkopnictví, dobrodružství a nadčasovosti.

Model, kterému kromě kosmonautů propadli například sedminásobný mistr světa F1 Michael Schumacher, herci Daniel Craig, Tom Hanks, Bill Paxton a Ryan Reynolds, či kytarový mág Mark Knopfler, slaví stylově prostřednictvím hodinek Speedmaster Calibre 321 Canopus Gold, přičemž, jak napovídá název, byl použit speciální druh zlata Canopus, kterým aktuálně disponuje pouze hodinářství Omega. Jedná se o málo dostupnou luxusní slitinu z osmnáctikarátového bílého zlata, platiny, rhodia a paladia, ze které je vyrobeno pouzdro a luneta, zatímco stupnice tachymetru je vyplněna černým smaltem Grand Freu. V případě číselníku byl použit černý onyx, při jehož úpravě došlo na speciální počítačem řízený CNC ultrazvukový přístroj.  

Hodinky pohání ručně natahovaný strojek chronografu Omega kalibr 321, dokonalou práci, kterou lze pozorovat přes průhledné safírové pouzdro. Rovněž náramek je vyroben z Canopus Gold.  Vzácný  měřič času se prodává v luxusní dřevěné krabici. Design Omega Speedmaster Calibre 321 Canopus Gold je přímo ovlivněný prvním modelem Speedmaster z roku 1957. Přestože se nejedná o limitovaný model, cena je nemalých 81 000 dolarů. Proto budou hodinky k dostání pouze ve vybraných prodejnách Omega.  

Další články