Luxusní hodinky 2019: Sázka na mládí

Každý leden se nese pro hodinářské fajnšmekry ve znamení veletrhu Salon International de la Haute Horlorgerie (SIHH) v Ženevě. Letošek nebyl výjimkou, přičemž „žhavé“ modely naznačují orientaci nejzavedenějších značek mladší generace.

Audemars Piguet Code 11.59

Věhlasný výrobce v tomto případě nenabízí aktualizované modely, ale zcela novou kolekci ztělesňující výzvu, vlastnictví, odvahu a evoluci. Kolekce, Code 11.59 se skládá z třinácti modelů. Na první pohled se nové hodinky liší od kultovních Royal Oak tvarem pouzdra, které se jeví jako kulaté. Jedná se však o optický klam, i tato kolekce totiž zachovává tvar osmiúhelníku. Cena hodinek se v závislosti na modelu pohybuje v širokém rozmezí od 26 800 USD do 299 956 USD.

Montbalanc Star Legacy Nicolas Rieussec Chronograph

V tomto případě se jedná o aktualizaci loni v Ženevě představeného modelu. Letos jsou hodinky nabízeny ve verzi z červeného zlata, s výrazným antracitovým ciferníkem. Zároveň nechybí ocelová varianta. Ve srovnání s loňskem přibyl malý ciferník pro druhé časové pásmo, ukazatel dne, noci a data. Cena 22 650 USD (červené zlato) a 8 545 USD (ocel).

Roger Dubuis Excalibur Huracan Performance

Značka Roger Dubuis se při vývoji svých nových hodinek spojila s automobilkou Lamborghini. Žlutá barva na ručičkách, řemínku a okrajích titanového pouzdra připomíná nikoli náhodou charakteristickou barvu supersportů. Řemínek je z gumy používané při výrobě pneumatik Pirelli. Cena 52 500 dolarů.

Hublot Classic Fusion Aerofusion Orlinski Red Magic

Loni představil Hublot unikátní hodinky Big Bang Unico Red Magic s keramickým pouzdrem. Pro letošní veletrh výrobce připravil model ze stejného materiálu, na jehož výrobě se podílel sochař Richard Orlinski. Umělce před časem proslavila kolekce divokých zvířat pod názvem „Born Wild,“ které dominoval červený krokodýl.  V tomto případě se bude jednat o limitovanou edici 200 kusů. Cena 24 100 dolarů.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 13.2.2019

Audemars Piguet Hublot Montbalanc Ženeva

Další články