LeBron nosí hodinky Tiffany Blue Patek Philippe Nautilus

Finále Super Bowlu se letos konalo v Los Angeles a jedním z účastníků byl pozdější vítěz, domácí celek Rams. Proto mezi diváky nechyběla řada celebrit. Jednou ze vskutku nepřehlédnutelných osobností byl pětinásobný vítěz NBA, hráč Los Angeles Lakers, LeBron James.

Vzhledem k tomu, že čtyřnásobný MVP a olympijský vítěz je mimo jiné známý rovněž jako sběratel hodinek, se nelze divit tomu, že pozornost kamer a objektivů byla upřena také na LeBronovo levé zápěstí. Identifikace byla blesková, neboť  basketbalista měl na rukou luxusní kousek, hodinky z limitované edice 170 kusů, jejímž prostřednictvím Patek Philippe, ve spolupráci s Tiffany & Co., ukončil výrobu ikonické řady Nautilus, díky které se do té doby konzervativní hodinářství etablovalo i ve světě milovníků luxusních sportovních hodinek. Jak se pak nechal slyšet v rozhovoru pro zpravodajskou televizní stanici CNBC prezident hodinářství Thierry Stern, přestože zájem o model pokračuje, Nautilu definitivně odzvonilo.    

Tato skutečnost se pak podepisuje i na ceně. Vzhledem k tomu, že Tiffany Blue stály „pouhých“ 52 635 USD, bylo všech 170 kusů navíc přednostně nabízených VIP klientele, okamžitě rozebráno. V důsledku toho se jedny z hodinek vydražily na sklonku roku za 5,3 milionu dolarů, což se rovná stonásobku původní ceny. A protože majitelé jako LeBron James, Jay-Z či Leonardo DiCaprio rozhodně nestrádají a nemají proto sebemenší důvod prodávat, cena poroste.

Další články