LeBron James má nové hodinky za 163 000 dolarů

Čtyřnásobný vítěz NBA se třemi různými kluby, mnohými považovaný za nejlepšího basketbalistu všech dob, léčí v současné době zranění kotníku. To však LeBronovi nebránilo zajet na zápas, ve kterém se jeho tým Los Angeles Lakers utkal s Bostonem Celtics. 

Během zápasu pak novináři zaregistrovali na LeBronově zápěstí nové hodinky a začali pátrat po jejich původu. Dobrat se identifikace nebylo těžké, v relativně krátkém čase došli zástupci sedmé velmoci k zjištění, že se jedná o luxusní, leč na poměry značky z designového hlediska nepříliš obvyklý černo – fialový model Audemars Piguet Royal Oak Concept „Black Panther“ Flying Tourbillon v hodnotě 163 000 dolarů. Vzhledem k tomu, že basketbalista disponuje majetkem v hodnotě 340 milionů dolarů, nepředstavuje pro něj částka byť  minimální díru do rozpočtu. 

Kromě toho je vysoce pravděpodobné, že za hodinky neplatil, neboť  spolu s hercem Kevinem Hartem a třiadvacetinásobnou grandslamovou vítězkou Serenou Williams je LeBron James „kmotrem“ hodinek z limitované edice 250 kusů. Jak se objevilo v tiskové zprávě, největším problémem bylo dostat do komplikovaného mechanismu tourbillonu miniaturu Black Panther, jinak postavy ze slavného komiksového příběhu studia Marvel. 

Mimochodem, když už jsme u LeBrona, jak uvedla společnost Goldin Auction, jeho „rockie ticket,“ chcete – li nováčkovská karta z roku 2003, ve kterém se představil poprvé v NBA jako hráč týmu Cleveland Cavaliers, se na konci dubna vydražila za 1,72 milionu dolarů. 

Další články