Hublot představil hodinky z recyklovaných kapslí Nespresso

Ačkoli značka švýcarských hodinek oslavila před třemi lety teprve čtyřicáté narozeniny, je právem považována za jednoho z největších, a hlavně neustále rostoucích hráčů na trhu s hodinkami. Platí tak slova zakladatele Carlo Croca, že úspěšnou firmu může vybudovat pouze ten, kdo má pro strach uděláno.

Poslední hitem Hublot, překlad z francouzštiny znamená okno v lodní kajutě, jsou hodinky z limitované série Bing Bang, které hodinářství vyvinulo ve spolupráci se společností Nespresso. Stalo se tak v rámci programu Second Life s cílem dalšího využití hliníkových kapslí po použití jejich obsahu. Výsledkem jsou hodinky Big Bang Unico Nespresso Origin, přičemž se jedná o první hodinky z recyklovatelných kapslí Nespresso a kávové sedliny.

Zdrojem inspirace se při výběru zelené barvy staly kapsle Peru Organic z řady Master Origin. 42 mm pouzdruje hodinek je celé vyrobené z recyklovaného hliníku, přičemž 28 % pochází z kávových kapslí Nespresso. Pouzdro a korunka prošly procesem eloxování, neboli anodizace, jedná se o chemicko tepelnou povrchovou úpravu spočívající ve vytvoření ochranné vrstvy oxidu hliníku na upravovaném povrchu. Zadní část pouzdra je pak vyrobena z eko-titanu. 

Zákazník má na výběr ze dvou řemínků, které jsou rovněž vyrobeny z recyklovaných materiálů. V jednom případě se jedná produkt společnosti SingTex, která v tomto případě vsadila na  recyklovaný polystyren (95 %) a kávovou sedlinu (5 %). 

Další články