10. výročí ikonické značky Big Bang

U příležitosti oslav 10. výročí ikonické značky Big Bang představila společnost Hublot nové modely hodinek.

Týden před největším veletrhem hodinek BaselWorld byl představen nový model Big Bang Unico Full Magic Gold. Jedná se hodinky vyrobené z nejtvrdšího zlata, s nejvyšší odolností proti poškrábání, které kdy byly vyrobeny. Lze je poškrábat pouze diamantem. První hodinky vyrobené z materiálu Magic Gold byly představeny již na výstavě BaselWorld 2012. Jednalo se však o velmi omezenou sérii Big Bang Ferrari. Nyní by se mělo dostat na podstatně více zájemců.

Magic Gold je výjimečný patentově chráněný materiál certifikovaný jako 18karátové zlato. Vyvinula ho přímo společnost Hublot ve spolupráci se Švýcarským federálním technologickým institutem. Tento revoluční materiál je slitinou složenou z 24karátového zlata s nejnovějšími špičkovými materiály. Jednotlivé komponenty se z tohoto materiálu vyrábí poměrně složitým postupem. Karbid boru se nasype do forem, jejichž tvar je velmi podobný tvaru konečných dílců, v tomto případě má forma tvar ciferníku hodinek. Prášek je následně za velmi vysoké teploty vytvrzen, čímž vznikne pevná, porézní struktura. Po této operaci se 24karátové zlato spolu s 3% roztaveným tekutým zlatem vstříkne pod velmi vysokým tlakem a za velmi vysoké teploty do formy, spolu s inertním plynem. Díky tomu kov vyplní keramické póry a dojde ke spojení obou materiálů, které tvoří Magic Gold.

Big Bang Unico Full Magic Gold v ikonickém designu hodinek Big Bang spojují hodinářskou tradici s nejmodernějšími technologickými procesy a materiály, což je jistě velkým lákadlem.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 27.3.2015

Hublot Big Bang BaselWorld luxusní hodinky

Další články