Hodinky The Mystery s tisíci drahokamy za 1,8 milionu dolarů

Letos tomu bude pětadvacet let, co se Jacob Arabo, designér specializovaný na práci s diamanty, rozhodl založit šperkařskou značku Jacob and Co., která se v relativně krátkém čase stala synonymem luxusu. 

U rozjezdu společnosti stála zpěvačka Faith Evansová, které přivedla do vlajkového butiku na Manhattanu svého chotě, rappera Notoriouse Big. Následovaly další celebrity, byznys vzkvétal, což vedlo v roce 2002 k založení hodinářské divize. Vůbec prvními hodinkami se staly ve stejném roce  „Five Time Zone Watch.“

Pak Jacob Arabo přitlačil na pilu, vrchol přišel v podobě hodinek Billionaire Watch za sedm milionů dolarů s celkem 189 karáty diamantů Ashoka. Posledním počinem jsou pak hodinky The Mystery z řady Arlequino Timepiece. I v tomto případě se na diamantech nešetřilo - za 1,8 milionu dolarů si majitel jediného vyrobeného kusu pořídí něco málo přes 1 000 drahokamů, z toho 38 karátů diamantů a 46 karátů barevných safírů.

Již tak dokonalý vizuální dojem umocňují dva tourbillony umístěné ve středu hodinek z bílého zlata. Za menší vadu na kráse lze považovat určení času, neboť  za tímto účelem bude muset majitel najít na ciferníku 8,18 karátu vážící diamant označující hodiny, zatímco další diamant o hmotnosti 9,50 karátu ukazuje minuty. Řekl bych ovšem, že v případě hodinek The Mystery, se jedná o problém z kategorie spíše druhořadých.  

Další články