Drahokam Laguna Blue Diamond se vydražil za 25 mil. USD

Stalo se tak v průběhu poslední dražby aukční síně Sotheby´s a jednalo se o předpokládaný vrchol akce. O modrý diamant o váze 11,6 karátů, svedli souboj prostřednictvím telefonické dražby tři zájemci, během čtyř minut bylo prodáno. Cena 25 milionů dolarů se rovná nejlepšímu prodejnímu výsledku aukční síně za posledních 5 let.

Přestože jméno nového majitele zůstává utajeno, zdaleka nelze vyloučit, že pochází z Indie. Naposled totiž diamant prezentovala na monster akci Met Gala Miss indická Miss World 2000 a úspěšná bollywoodská herečka Priyanka Chopra Jonas, jejíž finanční aktiva se odhadují na 75 milionů dolarů. Modrý diamant byl pro potřeby indické filmové hvězdy nejdříve zasazen spolu s bílými diamanty do platinového náhrdelníku inspirovaného vavřínovými věnci římských císařů, poté byl z náhrdelníku vyňat a stal se součástí prstenu. Diamant o málo vídané váze disponuje nejvyšším možným oceněním Amerického geomologického institutu GIA. 

Luxusní kámen byl vytěžen v Indii před více než pěti desetiletími, poprvé byl veřejnosti představen v roce 1970, kdy byl v Římě vsazen do prstenu. Poté Blue Diamond nejspíše zmizel v sejfu majitelky, která posléze kontaktovala Bulgari. „Je pro nás velkou poctou být další součástí cesty výjimečného diamantu,“ uvedl spokojený šéf klenotnické divize Bulgari Olivier Wagner po akci, na které se prodaly celkem šperky za více, než 40 milionů dolarů. „Jak se ukazuje, cena kvalitních šperků a diamantů neustále roste, což je příslibem pro náš byznys.“   

 

Další články