Cena hodinek Nautilus Green Dial narostla o 1300 %!

Není proto sporu o tom, že hodinky, uvedené na trh loni v dubnu, představují podle serveru Hypebeast ideální a zároveň málo vídaný investiční nástroj. A v žádném případě nelze vyloučit, že pro jejich bezpochyby hodně šťastné majitele nebude ještě lépe.

Původně měly hodinky s netradičně olivově zeleným ciferníkem definitivně ukončit éru kultovního strojku Ref.5711. Nakonec se této pocty dočkal model Patek Phillipe Tiffany Blue Nautilus z limitované edice 170 kusů, když jedním ze šťastných majitelů se stal rapper a sběratel luxusu Jay-Z. Podle expertů se konec strojku rovnal jednomu z nejméně pochopitelných rozhodnutí v historii hodinářství -  po hodinkách s Ref.5711 byla totiž mimořádná poptávka. Na druhou stranu je známo, že končit se má v nejlepším. Mimochodem, poptávka byla tak velká, že, jak prozradil sám boss Patek Phillippe Thierry Stern, nestačil rezervovat hodinky pro svého syna. Je otázka, jak reagoval v okamžiku, kdy vyšlo najevo, že jeden z ještě nerozbalených exemplářů se prodal za 376 000 dolarů?

Patek Philippe Nautilus Green Dial ovšem zaznamenal ještě výraznější nárůst ceny. Loni v červnu, tedy několik měsíců po uvedení na trh, se v Monaku vydražil za 430 320 dolarů. Tím ovšem velká jízda ani zdaleka neskončila - jedny z hodinek totiž našly nového majitele za 551 700 dolarů, přičemž podle Watch Charts je průměrná cena na sekundárním trhu 497 000 dolarů.  Vezmeme-li v potaz, že původně se „zelené pateky“ prodávaly za 35 893 dolarů, nezbývá, než majitelům pogratulovat.

Další články