Cartier Santos: Comeback legendy

Jeden z nejslavnějších modelů věhlasného výrobce hodinek s visačkou té nevyšší kvality spatřil světlo světa v roce 1904. Louis Cartier je vytvořil pro svého přítele, fenomenálního brazilského pilota Alberta Santosa Dumonta. Svět hodinek a velkého byznysu ovšem začal vnímat model Cartier Santos (Santos de Cartier) úplně vážně až v roce 1978.

Hranatá klasika naprosto předstihla designem svou dobu. Proto trvalo několik desetiletí než si tyto hodinky vysloužily titul „nejdůležitějších, nejoblíbenějších, nejméně oblíbených a nejvíce padělaných“ hodinek desetiletí. A tak se Santos Cartier začal záhy těšit z pozice modelu, který téměř každý chtěl vlastnit.

Čtyři desetiletí po obnovení výroby tohoto kultovního modelu slavil Cartier Santos comeback. Stalo se tak na výstavě SIHH 2018 v Ženevě. Hodinky se nabízejí ve variantách s koženým řemínkem, ocelovým a zlatým náramkem. Cena začíná na 6 000 euro, co se dalších úprav týče, fantazii a stavu bankovního konta potenciálního zájemce se meze nekladou. 

Ani ve dvacítce nejdražších hodinek značky Cartier se hranatá klasika neztratila.  Cartier Limited Edition Santos Triple 100 je s cenou 207 290 dolarů na šestnáctém místě, o dvě příčky lépe je na tom Cartier 2008 Santos Triple 100 (218 382 USD). Vůbec nejdražším známým modelem z produkce věhlasné značky je Cartier „Cartier Phoenix Décor Secret Watch,“ za 2,76 milionu dolarů.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 11.2.2018

Cartier

Další články