Výfuk Porsche 911 GT 3 za 12 000 dolarů ozdobou obýváku

Titulek se může zdát být nesrozumitelný, realita je taková, že designéry z Porsche Design uchvátil zvuk výše uvedeného super sportu natolik, že se rozhodli nechat inspirovat jeho tvary při tvorbě originálního reproduktoru. 

Jak se píše v jedné recenzi, „atmosférický šestiválec se stará o naprosto úžasný soundtrack, který malé děti přivádí k pláči, pak nám naskočí husí kůže a všechna jablka na stromech podél silnice opadají.“ Jak se dále uvádí, zvuk dvanáctiválce Lamborghini nebo Ferrari je možná ještě vytříbenější, Porsche ale vsadilo na brutalitu. 

Podle serveru manofmany.com je ovšem otázkou, zdali může být okouzlení zvukem natolik velké, aby kus výfuku krášlil zdi domova, případně, jak o tomto burácejícím doplňku přesvědčit partnerku? Na druhou stranu, reproduktorů 911 Soundbar 2.0 z produkce Porsche Desing bylo vyrobeno celosvětově pouze 500 kusů a jak je tomu v případě značky známo, cena kopíruje kvalitu. Zvláště pak, když je výfuk zasazen do reproduktoru Dolby Atmos, které jsou známy svým dokonalým prostorovým zvukem. O prodej výfuku a reproduktoru v jednom proto nemusíme mít obavy.  

Kromě toho stačí pohlédnout na server whathifi.com a je zřejmé, že ve srovnání s konkurencí se cena za 911 Soundbar 2.0 jeví jako vcelku lidová. Například dvojice reproduktorů Heart Audio D&W Aural Pleasure stojí 5 milionů dolarů, Moon Audio Opulence vyjde na 1,1 milionů dolarů, desáté nejdražší repráky Final Audio Opus pořídíte za 450 000 USD.

Další články