Volkswagen vyvinul pojízdné kancelářské křeslo

Přestože je známo, že sedavý způsob života patří mezi velké zabijáky lidstva, představila norská obchodní divize automobilky pojízdné křeslo, jehož prostřednictvím je možné se navíc slušnou rychlostí pohybovat nejen v rozsáhlých kancelářských prostorách, ale například si zajet i na oběd.

Princip elektrického křesla s názvem The Chair je docela jednoduchý, zvláště pak, vezmeme-li v potaz, že VW má přes osm desetiletí dlouhou zkušenost s výrobou autosedaček. Základem efektního přibližovadla je vyhřívaná autosedačka a loketní opěrky, vše umístěno na pětikolečkové platformě. Křeslo pohání elektromotor schopný rychlosti až 18 km/h, přičemž baterie by měla zvládnout bez problémů dojezd cca 10 kilometrů. 

Tým, který na projektu pracoval, se úspěšně snažil dostat do křesla co největší počet funkcí ze standardních vozů. Proto nechybí takové vychytávky, jako LED světla, klakson, 360 stupňová zpětná kamera. V případě touhy potěšit projížďkou některého z kolegů, je k dispozici tažné zařízení.  

Bohužel, Volkswagen zatím neuvažuje o zavedení The Chair do sériové výroby, podle všeho tak projekt zůstane ve fázi působivého prototypu. Na druhou stranu, co není, může být. Pokud ovšem toužíte po křesle z produkce jiné věhlasné automobilky, vězte, že Mercedes – AMG začal s prodejem kancelářské židle, prakticky se jedná o sedadlo Performance připevněné ke kolečkám. Absenci baterie vyrovnává podle výrobce vcelku přijatelná cena 3 345 dolarů.     

Další články