Postel pro piloty dronů za 25 000 dolarů

Popularita dronů vedla v roce 2015 k založení DRL neboli Drone Racing League. Jak napovídá název, jedná se o profesionální závodní ligu dronů. Piloti DRL závodí s identickými, na zakázku vyrobenými drony na trojrozměrných tratích. 

Drony pak dosahují rychlosti až 80 mph za hodinu (128,7 km/h) a protože disciplína vyžaduje bystrou mysl a bleskové ruce, je jedním ze základních předpokladů úspěchu dobrý spánek pilotů. Za tímto účelem zadalo vedení DRL výrobu limitované edice postele ve tvaru dronu. Při pohledu na postel se čtyřmi vrtulemi je na první pohled patrná inspirace kvadrokoptérou DRL Racer 4, se kterou se bojovalo o nejvyšší mety v letošní sezóně.

Postel za 25 000 dolarů měří dva metry a bude se vyrábět ve dvou rozměrech – 90 centimetrů a 130 centimetrů, výška je v obou případech 70 cm. Stěžejním materiálem je nalakovaná MDF, neboli polotvrdá dřevovláknitá deska, na přední straně se nachází logo DRL. Postel má čtyři ramena, ze kterých vychází vrtule a červená led světla. Lože lze upravit k obrazu svému s pomocí speciálního klíče. Součástí balení jsou masky na spaní připomínající brýle na drony First Person View. Matrace, deky, polštáře a ložní prádlo si musí zákazník přikoupit. Postel bude vyrobena v limitované, početně zatím nespecifikované edici, čekací doba 2 – 4 měsíce po zadání objednávky.  

Další články