Luxusní bydlení v jeřábu

Když máte odvážnou vizi a věříte, že najdete nájemníky, proč se nepustit do práce. Přesně tak, jako to učinili vizionář Klaus Kastbjerg spolu s architektem a majitelem vyhlášeného ateliéru Arcgency Madsenem Mollerem.

Předmětem zájmu se stal v tomto případě pro potřeby bydlení vskutku neobvyklý objekt v podobě vysloužilého jeřábu na přepravu uhlí. Velký stroj kotví v dánském přístavu Nordhavn a po rozsáhlé rekonstrukci bude skýtat luxusní obydlí pro dvě osoby.

Prostory obrovitého jeřábu umožňují možnost vybudování hned třípatrového příbytku. V přízemí, které tvoří ocelová konstrukce jeřábu, bude umístěna recepce. První patro je určeno pro zasedací místnost, kterou bude možno pronajímat zvlášť. Ve druhém patře je plánována terasa a lázně. A konečně třetí patro v podobě ložnice se salónkem a další terasou nabídne hostům oázu soukromí. O ozvučení se postará aparatura známého dánského výrobce Bang Olufsen. K tomu všemu vskutku exkluzivní výhled na moře, vyhlídka při častých bouřích je údajně až elektrizující.

V případě interiéru vsadili pánové Kastbjerg s Mollerem na klasiku v podobě severského minimalismu. Hlavní roli hraje kov, kůže, dřevo, převládá černá barva.  

Případní zájemci o pobyt v podle všeho nejluxusnějším jeřábu planety mohou rovněž počítat s transferem z letiště a službami průvodce, který pomůže se zabydlením a postará se o každodenní dovoz snídaně.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 7.11.2018

Arcgency Bang Olufsen Klaus Kastbjerg Madsen Moller

Další články