Le Bron James navrhl kufr na víno za 9900 dolarů

Jeden z nejlepších basketbalistů historie tak reagoval na výzvu výrobce luxusních zavazadel Rimowa. Ikonická značka, která díky zakladateli Paulu Morszeckovi vyrobila první lehký kufr pro zámořské cesty (1898) a jeho syn Richard dodal premiérový kufrem z hliníku (1937), je aktuálně součástí luxusního konglomerátu LVHM. 

Spojení nebylo dílem náhody, podle serveru thehill.com, totiž pije LeBron víno denně a není se čemu divit, jeho zaměstnatelem je tým Los Angeles Kings a vína ze slunné Kalifornie jsou proslulá svojí kvalitou. „Slyšel jsem, že rozumná konzumace je prospěšná srdci a jak ukazují moje výsledky, víno mi nebrání v tom, abych hrál top basketbal,“ uvedl v rozhovoru pro sportovní televizi ESPN. 

Jak se uvádí v tiskové zprávě Rimowa, s nápadem na kufr Rimowa Twelve Bottle Case Silver přišel sám basketbalista, kterého inspiroval archivní kufřík. Spolu s designéry Rimowa pak začal proces inovace, přičemž konečný výsledek lze považovat za velmi zdařilý. 

Hliníkový kufr Rimowa pojme dvanáct lahví, jeho interiér tvoří důmyslný systém polstrovaných polštářků různé tloušťky, umožňují udržovat láhve různých velikostí ve správné poloze. Kufr má dva zámky odpovídající normám Transport Security Administration. Jak se uvádí v titulku, cena kufru je 9990 dolarů, degustační sada vyjde na 3010 USD. Majitel si nejspíše připlatí za nadměrnou hmotnost zavazadla, s pravděpodobností hraničící s jistou lze však říci, že vzhledem k hodnotě kufru a jeho obsahu, nějaký ten dolar rád oželí.  

Další články