Dominikánská republika: země zajímavých příležitostí

Dominikánská republika si zaslouží pozornost nejen jako atraktivní místo pro strávení dovolené, ale i jako země zajímavých obchodních a investičních příležitostí. Se vzrůstajícím přílivem zahraničního kapitálu se začala rapidně rozvíjet oblast služeb, stejně tak i realitní trh.

Největší boom probíhá na severním pobřeží, na které nedá dopustit naprostá většina návštěvníků, jež Dominikánskou republiku navštívili. Jedinečné místo je poloostrov Samana se svým malebným pobřežním městem Las Terrenas. Proslulý nekonečnými plážemi podél Atlantského oceánu, malebným skalnatým pobřežím a horami, které svou výškou chrání ostrov před hurikány. Na jaře tu lze zažít i nezapomenutelné pozorování rozmnožování velryb.

Poloostrov Samana je všeobecně uznáváný jako jedna z nejkrásnějších částí Dominikánské republiky, a zejména pak oblast Las Terrenas je žádoucí turistickou lokalitou. Dominikánská vláda se zaměřuje na zachování krásy regionu a zavázala se k rozvoji infrastruktury. Las Terrenas je nyní spojeno dálnicí s hlavním městem Santo Domingem a mezinárodním letištěm, na které lze z mnoha evropských zemích doletět přímým letem za 8–9 hodin. Pro řadu Evropanů tak začíná být Dominikánská republika zajímavým místem pro pořízení „letního bytu.“

Dominikánská republika neklade cizincům, majícím zájem o pořízení nemovitosti, žádná omezení. To je obrovskou výhodou oproti řadě dalších exotických lokalit. Stačí pouze platný cestovní pas a jedna návštěva právní kanceláře, která ze zákona převod nemovitosti zařídí. Při nákupu nemovitosti se platí pouze daň ve výši 5 % z kupní ceny. Nemovitosti v ceně nepřesahující  150 000 USD jsou od daně osvobozeny, z těch honosnějších se pak platí 1 % ročně.

„Predikce návratnosti u investice do dvoupokojového apartmánu za účelem příležitostného pronájmu typu Airbnb se pohybuje v rozmezí 8-12 let, o ušetřených výdajích za dovolené celé rodiny i přátel ani nemluvě,“ nám shrnul ekonomický přínos majitel společnosti ALL4YOU Lukáš Havel, který v Dominikánské republice již řadu let žije a svým klientům poskytuje kompletní servis spojený s pořízením a správou nemovitostí. A dále upozornil, že „velkým benefitem takovéto investice je nulová daň z příjmu z pronájmu nemovitosti.“

Pokud tedy zvažujete o zajímavé investici do nemovitosti a jejím provozu bez jakýchkoliv starostí, Dominikánská republika bude určitě patřit mezi favority.

...více se dozvíte na all4you.com.do

Další články