Trůn nejbohatšího golfisty historie se otřásá!

Tiger Woods vyhrál o víkendu Masters a po jedenácti letech se dočkal triumfu na majoru. Bývalá světová jednička vyhrála celkem patnáctý titul kategorie major a mimo jiné oživila velmi výrazně naději na zisk neoficiálního titulu nejbohatšího golfisty všech dob. Bezprostředně po vítězství oznámil prezident Trump, že mu za tento fenomenální návrat udělí nejvyšší civilní vyznamenání, Prezidentskou medaili svobody.

Tím je totiž, alespoň podle serveru moneyinc.com s výdělkem 675 milionů dolarů Arnold Palmer (1929 – 2016). V jeho případě lze hovořit o první opravdové superstar, která popularizovala v padesátých letech minulého století sport s nejmenším míčkem na televizních obrazovkách. Golf hrál od dětství, neboť  jeho otec byl správcem hřiště, své umění pak zdokonaloval po dobu tříleté služby u pobřežní stráže USA. V listopadu 1954 se stal profesionálem, v roce 1958 vyhrál první Masters. K penězům Arnoldu Palmerovi dopomohl kromě nesporného umění i sportovní agent McCormak, který v souvislosti s tržní hodnotou svého vůbec prvního klienta hovořil o skromnosti, přívětivosti, vhodném televizním vystupování a schopnosti při hře riskovat a nenechat se přitom ovládat emocemi. Podle Golf Week udělal Arnold Palmer z golfu cool sport.

Na druhém místě je v kategorii nejbohatších golfistů všech dob právě Tiger Woods.  Na legendárního Arnolda Palmera ztrácí 75 milionů dolarů. Vzhledem k věku, marketingové přitažlivosti a nejspíše znovunalezené formě, lze ovšem s pravděpodobností hraničící s jistotou říci, že změna pořadí je otázkou jednoho, dvou let.

Na třetím místě je s velkým odstupem Greg Norman (1955). Svou hrou, díky které získal australský golfista, filantrop a podnikatel přezdívku „velký bílý žralok,“ vydělal 300 milionů dolarů. Tedy o 20 milionů USD více, než čtvrtý Jack Nicklaus.

Součástí první desítky nejbohatších golfistů historie jsou dále Gary Player (200 mil. USD), Phil Mickelson (180 mil. USD), Fred Perry (105 mil. USD), Ernie Els (80 mil. USD), Vijay Singh (75 mil. USD) a Rory McIlroy (65 mil. USD).     

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 16.4.2019

Tiger Woods Arnold Palmer PGA Masters

Další články