Seriálový ďábel je skryt v penězích

Pokud žehráte, prakticky ve všech případech právem, na to, že ve srovnání se zahraniční produkcí jsou nové české seriály víceméně o ničem, vězte, že ďábel je i v tomto případě skryt v detailu. Přesněji řečeno, v penězích.

Stačí se podívat na to, jakými rozpočty na jednu epizodu disponují zahraniční producenti. Aktuálně nejdražším seriálem všech dob je The Crown mapující životní osudy královny Alžběty II. Věřte, či ne, ale jedna epizoda vyšla na 13,5 milionu dolarů. Na druhém místě je většině z nás dobře známý seriál ER (Pohotovost). V časech, kdy ještě, vyjma George Clooneyeho, ohrnovaly herecké hvězdy nad účastí v seriálech nos, disponovala produkce částkou 13 milionů dolarů na díl.  Na třetím místě se umístil seriál, nebo spíše více než šestihodinový film rozdělený do jednotlivých dílů The Get Down. Story z Bronxu 70. let nemá chybu, rozpočet 11 milionů dolarů za díl tak lze považovat za přijatelný.

A jak si vedly další v naší vlasti populární seriály? Epizoda v celkovém pořadí čtvrtých Friends vyšla na 10 milionů dolarů, nutno však říci, že v poslední desáté sérii šlo 60% této částky na honoráře hlavních protagonistů. 10 milionů dolarů stála rovněž i jedna epizoda Game of Thrones, což stačilo na páté místo.  Komediální sitcom Frasier skončil s rozpočtem 5,2 milionu dolarů za díl desátý. Rovných pět milionů dolarů stála epizoda mafiánské ságy Boardwalk Empire na jedenáctém místě. O příčku hůře dopadl úchvatný seriál House of Cards s epizodou za 4,5 milionu dolarů, čtrnáctý je Lost , v tomto případě stál díl rovné čtyři miliony. 

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 18.4.2018

The Crown ER (Pohotovost) The Get Down

Další články