Citizens nabízí za Messiho 359 milionů liber

Ačkoli je podle regulí FIFA propojení politiky a fotbalu zakázáno, realita je jiná. V Katalánsku to vře, budoucnost nejslavnějšího klubu země FC Barcelona může nabrat neočekávaný směr a ropní šejkové na nějaký ten milion euro nehledí.

A tak není vůbec vyloučeno, že se Brazilec Neymar může přes cenu neskutečných 222 milionů euro těšit z pozice nejdražšího fotbalisty planety jen pár měsíců. V rámci souboje Katar – SAE totiž vstoupil do hry majitel Manchesteru City šejk  Mansour bin Zayed Al Nahyan, v jehož silách je zaplatit za katalánský poklad Lionela Messiho 359 milionů liber, což se v přepočtu rovná 10,4 miliardy korun.

„Messi je nepochybně jedním z nejlepších fotbalistů historie, nicméně na rozdíl od Neymara je přece jen o pár let starší a jeho marketingový potenciál má spíše setrvalou, než stoupající tendenci. Navíc se Argentina nemusí dostat na mistrovství světa. Nemyslím si, že se ze strany Citizens jedná o ekonomicky rozumnou nabídku, nicméně to ale majitelé nejspíše, na rozdíl například od managementu Bayernu Mnichov, neřeší, “říká jeden z nejzkušenějších českých fotbalových agentů Pavel Zíka z agentury Global Sports. „Kromě toho letos Manchester City začal konečně pořádně herně fungovat, příchod Messiho by s sebou nutně přinesl koncepční změny, jejichž uvedení do praxe vyžaduje patřičný čas.“

Ať  již dopadne přestup Messiho jakkoli, tempo růstu cen fotbalistů je až fascinující. Ještě loni v létě se totiž při přestupu Paula Pogby z Juventusu Turín do Manchesteru United hovořilo o snové částce.  Přitom na francouzského záložníka stačil z dnešního pohledu „pakatel,“ v hodnotě 105 milionů euro. A Messiho největší rival Cristiano Ronaldo, který putoval v roce 2009 po ose Manchester United –Real Madrid za 94 milionů euro, se může právem považovat za chudého příbuzného.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 10.10.2017

Lionel Messi FC Barcelona Manchester City Neymar

Další články