Královské jablko nepadlo daleko od stromu!

Čtrnáctého listopadu oslavil následník britského trůnu princ Charles sedmdesáté narozeniny. V této souvislosti jsou terčem pozornosti nejen britských médií rovněž jeho oba synové - William a Harry.

Jak v této souvislosti informuje list The Sun, spojuje otce Charlese a mladšího z potomků, Harryho, mimořádně kladný vztah k vypínačům a s tím souvisejícím úsporám elektrické energie. Před plýtváním elektřinou údajně preferují až pološero. Ostatně, Charles je sice princem z Walesu, na druhou stranu se na veřejnosti objevuje často ve skotském kiltu, přičemž Skotové jsou kromě whisky proslulí právě svou spořivostí. „Manželka s tím měla zpočátku problémy. Než si zvykla, ptala se mě, proč vypínám světlo, když není dobře vidět. Na to jsem jí odpověděl, že místo velkého světla stačí menší lampa,“ prozradil princ Harry detail z rodinného života.

Kromě vrozené spořivosti vidí novináři na konání obou princů, otce a syna, snahu o ochranu životního prostředí. Tuto dobrou vlastnost se pak dědeček Charles snaží přenést i na svá vnoučata. A tak dostal princ George k narozeninám od svého dědy neobvyklý dárek v podobě lesa v sídle královské rodiny ve skotském Birkhall.  Ještě před procházkami v jeho rozlehlých prostorách přijdou určitě na řadu vypínače. 

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 20.11.2018

Další články