Investicí desetiletí je whisky

Tvrzení o tom, že peníze nemají ležet ladem na účtu, či snad dokonce někdo doma ve skrýši, má zcela reálný základ. Na druhu stranu, do čeho investovat, aby člověk v dnešních nelehkých časech nesplakal nad výdělkem?

Forbes z pozice jednoho z nejprestižnějších magazínů planety sestavil žebříček toho investičně nejvýnosnějšího.  Jednoznačně nejlépe je na tom whisky s desetiletým zhodnocením 455%. Následují auta (334%), víno (192%), mince (182%), známky (103%), umění (78%) akcie (74%), barevné diamanty (70%), hodinky (69%), dluhopisy (51%) a nemovitosti (9%).

Nutno ovšem říci, že výsledky žebříčku Forbesu nejsou rozhodně o tom, že vyberete úspory, k tomu vzhledem k překvapivě nízké výnosnosti nemovitostí zastavíte dům a vyrazíte směr supermarket. V jeho prostorách pak naplníte největší možný vozík whisky, vínem a na zpáteční cestě se zastavíte u nejbližšího dealera automobilů.

Pokud se rozhodnete pro whisky, vězte, že v tomto případě je cesta za zhodnocením postavena na sledování anglického Rare Whisky Icon 100 Index pečlivě sledujícího stovku sběrateli nejžádanějších lahví. O zdařilé investice do vína se pak stará Knight Frank Wine Investment Index sledující cenové pohyby dvou stovek lahví vína s největším investičním potenciálem. Tři roky starý index byl vytvořen sběrateli, což zvyšuje jeho důvěryhodnost. A, pokud chcete vědět, zdali v případě veteránů vsadit na starou dobrou Ameriku, Ferrari, Aston Martin, Porsche či Mercedes, věřte indexu, jehož autorem je Historic Automobile Group International.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 2.7.2018

whisky investice

Další články