Hodinky Bremont Supersonic: Pocta Concorde

Široké veřejnosti nepříliš známý britský výrobce hodinek Bremont hledá zdroj inspirace v dokonalých strojích, přičemž se snaží oslovit klientelu oceňující styl, kvalitu a originalitu. Přesně tak je tomu i v případě hodinek Bremont Supersonic.

Hodinky jsou totiž vyrobeny z materiálů, které posloužily v rámci výroby prototypu Concorde v roce 1969. Jednalo se o první nadzvukový dopravní letoun, který se měl stát symbolem usmíření mezi Francií a Anglií. První let Concorde realizovala posádka velitele André Turcata 2. března 1969 z letiště ve francouzském Toulouse. Vzhledem k tomu, že, přes značné náklady, vykazovala luxusní přeprava především na trase Paříž/Londýn – New York solidní zisk, bylo nakonec vyrobeno celkem 16 letounů. Konec Concorde přišel s tragickou nehodou v roce 2000, při které v Paříži zahynulo celkem 113 osob.

Při výrobě hodinek Bremont Supersonic byl použit hliník z již zmiňovaného prvního prototypu, plus reflexní bílá barva. Na zadní straně hodinek jsou uvedeny základní údaje z historie značky jako doba letu, maximální rychlost, počet uskutečněných letů.

Hodinky se objeví v zatím početně nespecifikované limitované edici ve třech provedeních – celoocelové, růžové zlato a bílé zlato. Cena začíná na částce 12 495 dolarů.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 19.12.2018

Bremont Concorde

Další články