V Dánsku ukradli láhev vodky za 27,4 milionu korun

Přestože Kodaň nepatří zrovna mezi města s velkou zločinností, právě v dánské metropoli se hned na počátku roku přepisovala historie zločinu. Ze sbírky baru Café 33 totiž záhadně zmizela nejdražší láhev vodky na světě.

Zmiňovanou lahví za opravdu hodně peněz je vodka Russo-Baltique, přičemž, jak uvedl majitel podniku a sběratel vzácného alkoholu Brian Ingberg, jedná se o jedinou vodku na světě svého druhu. Láhev měl zapůjčenu od lotyšské společnosti Dartz Motorz Company, kterou založil v roce 1988 v Rize jistý Leonard J. Jankelovič. Od roku 2009 se firma specializuje na tuningové úpravy ruských luxusních terénních vozů Kombat. Jak dále majitel baru dodal, nejdražší vodka na světě nebyla pojištěna, což vzbuzuje jistý údiv a řadu pochybností.

Nutno však říci, že dánská policie se má v tomto případě čeho chytit, neboť  bezpečnostní kamery zachytily obličeje obou lapků v kšiltovkách se zahaleným obličejem. S pravděpodobností hraničící s jistotou lze říci, že se jednalo o krádež na objednávku. Přestože totiž sbírka pana Ingberga obsahuje 1 200 lahví, zajímali se lupiči jen a pouze o Russo-Baltique a šli najisto. Mimochodem, právě láhev vodky této značky patřila mezi nejdražší rekvizity kultovního amerického seriálu House of Cards.

A čím, že to v Česku nepříliš známá vodka dosáhla astronomické ceny? Láhev totiž váží šest kilo, při její výrobě bylo použito po třech kilech zlata a stříbra. Uzávěr je pak osazen diamanty. O to větší šok přišel po několika dnech. Policie totiž láhev značné hodnoty objevila na staveništi v Kodani. Zatímco zlato a diamanty zůstaly netknuty, obsah zmizel neznámo kam. Někteří odborníci se dotazují, zda nalezená lahev, respektive materiály, z nichž je lahev vyrobena, budou podrobeny odborné analýze.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 7.1.2018

Kodaň

Další články