iPhone 13 je vyroben z chrupu Tyrannosaura rexe

Ruská společnost Caviar uspokojuje léta touhy úzkého segmentu populace razícího zásadu, že nic není tak luxusního, aby to nemohlo být ještě luxusnější. V tomto případě se designéři společnosti vydali do pravěku.

Tyrannosaurus rex, též Taranský královský ještěr, patřil mezi největší masožravé dinosaury, zároveň se jednalo o jednoho z nejzdatnějších suchozemských predátorů všech dob. Dosahoval délky až 12 metrů a hmotnosti 6 000 kilogramů, přičemž dokázal vyvinout rychlost až 30 km/h. Stisk jeho čelisti odpovídal působení tlaku cca 30,3 tuny na centimetr čtvereční.

A právě chrup ještěra starého 80 milionů let zaujal designéry společnosti Caviar, kteří jeden zub zakoupili, poté rozdrtili a směs byla použita k výrobě těla iPhone 13 Pro. Ještěr, který je součástí zadní části mobilu, je z titanu, oko tvoří jantar. 

Mobil je dodáván se zmenšeninou zubu a byl vyroben v limitované edici pouhých sedmi kusů.  Jak uvádí společnost Caviar v tiskové zprávě: „Luxusní iPhone 13 Pro Tyrannnophone má 3D ještěří hlavu, která pohledem svého jantarového oka vhání strach do srdcí všech konkurentů.“ Nikdo nepochybuje o tom, že všech sedm kusů bude okamžitě rozebráno nejen díky touze vyděsit okolí.  Na poměry společnosti Caviar se totiž ještěří iPhone prodává za velmi přijatelnou cenu. Například iPhone 11 Pro se zlatým zadním krytem, do kterého byly zabudovány hodinky Solarius Zenith, vyjde na rovných 100 000 dolarů - v případě touhy po vyšším, než 64 GB úložišti, je nezbytné dalších 20 000 USD přihodit. 

 

Další články