Fendi a Rimowa nabízí luxusní zavazadlo za 3 290 dolarů

Svůj mezi své, řekli si šéfové dvou luxusních značek konglomerátu LVMH, nejspíše věřící v brzký konec pandemie rovnající se plnohodnotnému cestování. Výsledkem jejich společného úsilí je kabinové zavazadlo, které uspokojí i nejnáročnější klientelu.

Kufřík Rimowa Classic Cabin bude k dispozici v černé, případně přírodně hliníkové barvě, která je v kontrastu s černými držadly, přičemž na první pohled sází na nadčasovost a odolnost. Díky využití odlehčeného hliníku je kufřík lehký a zároveň robustní. Kabinové zavazadlo je vybaveno novým systémem koleček umožňujícím zcela „beznámahový“ pohyb. Černá kožená držadla dodala značka Cuoio Romano, na horní straně i boku se pak nachází logo Fendi. Kufřík do kabiny letadla lze objednat již dnes na e-shopu Fendi, cena 3 290 dolarů. Oficiálně bude uveden na trh v září.

O značku Rimowa se od roku 2017 stará jeden ze synů vlastníka LVMH Bernarda Arnaulta (1948), Alexandre (1992). Na ekonomickém profitu konglomerátu se Rimowa podílí ročně částkou cca 400 milionů dolarů. Blízký přítel a generální ředitel společnosti Snap Inc. Evan Spiegel charakterizoval Alexandra jako „opravdu kreativního chlapa, který neustále přemýšlí o tom, kam značku posunout.“ 

Pochopitelně, že zavazadlo bude k dostání rovněž v prostorách vlajkové lodi značky Fendi v USA, obchod se nachází na Madison Avenue. K jeho slavnostnímu otevření došlo před šesti lety, mezi hosty tenkrát nechyběly celebrity jako Karl Lagerfeld, Anna Wintour, Naomi Campbell, Rihanna či Sarah Jessica Parker.  

Další články