Brad Pitt novou tváří Brioni

Na jedné straně sedmapadesátiletý herec, který se konečně dočkal Oscara, na straně druhé italský výrobce luxusních pánských obleků, jehož historie se začala psát v roce 1945. Na první pohled dokonalé spojení.

Nutno říci, že v módním světě informace o spojení Pitt – Brioni až tak moc nepřekvapila, italský módní brand totiž obléká jednoho z marketingově nejpřitažlivějších mužů Hollywoodu u příležitosti předávání nejrůznějších cen. A tak, po několika letech oboustranného oťukávání, došlo k dohodě. Nutno říci, že se jednalo o velký skok, neboť  před krasavcem Bradem se v roli tváří Brioni představili drsní rockeři z kapely Metallica. Jak se v této souvislosti nechala slyšet respektovaná novinářka Anna Ross, elegance Brada Pitta odráží základní hodnoty Brioni. 

Důkazem poslední věty jsou fotografie reklamní kampaně pro jaro a léto, která není poprvé po pěti letech pouze černobílá. První kampaň Brada Pitta pro Brioni, které se chopil věhlasný švédský módní fotograf Mikael Janson, se fotila v ikonických prostorách losangeleského Chateau Marmont.

Finanční stránka dohody nebyla a nejspíše nebude zveřejněna, každopádně v případě Brioni platí, že přes problémy s koronavirem je kde brát. Obleky značky patří mezi finančně náročné, například Brioni Vanquish II Suit, ve kterém se představil v roli Jamese Bonda Daniel Craig, vyjde na 43 000 dolarů. V kategorii nejdražších obleků všech dob patří tomuto šatu osmé místo.     

Další články