Symbol luxusu Cartier Tank slaví 100 let

Hodinky z produkce slavné šperkařské společnosti, které měla na ruce princezna Diana při průjezdu minovým polem v Angole, slaví letos snad největší možné jubileum. A oslava byla pojata ve vskutku velkém stylu.

Stalo se tak prostřednictvím kolekce unisex, ze které ovšem vyzařuje, tak, jak si to kdysi přál legendární francouzský hodinář Louis Cartier, bezpečí a síla. Ostatně zdrojem inspirace mistrovského kubistického díla byl zakladateli právě tank.

Nová kolekce unisex boří zavedené genderové stereotypy, včetně toho, podle kterého je růžová barvou slabší poloviny lidstva. V případě diamanty osázeného Tanku s růžovým řemínkem se však jedná o decentní a stylovou ozdobu rovněž pánského zápěstí, což ostatně v souvislosti s uvedením nového modelu na trh potvrdil i šéf mezinárodního oddělení hodinek ve společnosti Christie´s John Reardon. Jak dále dodal, přestože je model Tank inspirován vojenstvím, jako zdroj inspirace posloužily rovněž sportovní hodinky a ženská vytříbenost.  Proto Cartier Tank evokují nadčasový styl a eleganci způsobem, jakým to dokáže pouze značka se stoletou tradicí.

Během stovky let si letos stoletý model získal mnoho příznivců z řad celebrit. Kromě již zmiňované princezny Diany propadli jeho kouzlu a kvalitě například spisovatel a herec Truman Capote, tanečník Fred Astaire či módní návrhář Tom Ford. Stejné hodinky nosí i zvláštní vyslankyně Vysokého komisariátu OSN a herečka Angelina Jolie. A majitelkou hodinek Cartier Tank z pozůstalosti bývalé první dámy USA Jackie Kennedyové je podle všeho Kim Kardashian, která za ně v červnové dražbě zaplatila 379 500 dolarů. 

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 5.10.2017

Cartier

Další články