Společnosti Porsche a TAG Heuer spojily síly…

Německá automobilka proslulá ikonickými sportovními vozy a věhlasný švýcarský výrobce hodinek na začátku roku nezahálí, výsledkem jejich společného úsilí je chronograf TAG Heuer Carrera Porsche.

Kooperace elitní hodinářské značky s neméně věhlasnými automobilkami je známa. V letech 1971 – 1978 se jednalo o spojení s Ferrari, roky 2018 – 2020 se nesly ve spolupráci s Aston Martin. Navíc mezi hodinkami a Porsche existuje jistá časová spojitost. V roce 1954 zvítězil americký závodník Hans Hermann v závodě Carrera Panamerica na voze Porsche 550 Spyder, následující agregát pak dostal název Carrera. Po devíti letech představil Jack Hauer první chronograf Heuer Carrera, jehož konstrukce umožňovala pilotům sledovat čas během závodu.

Nový chronograf sází v případě designu na osvědčený postup, podle kterého je v jednoduchosti síla. Název Carrera je decentně umístěn pod číslovkou 60, hodinky mají 44 mm ocelové pouzdro, kalibr Heuer 02 je vybaven osmdesátihodinovou rezervou chodu. Model s koženým páskem stojí 5 850 dolarů, celoocelová verze vyjde na 6 050 dolarů. 

Mezi prvními majiteli je herec, vyslanec TAG Heuer a sběratel vozů Porsche v jedné osobě, Patrick Dempsey. Majitel skvostu jako Porsche 356 Carrera, součástí jehož sbírky jsou ikonické hodinky TAG Heuer Monaco 72, je potěšen hmotností. „Včera jsem s hodinkami poprvé spal. Na to, jak jsou robustní, mají dokonalou hmotnost, prakticky jsem je necítil,“ řekl hlavní hrdina seriálu Chirurgové severu Robb Report. 

Další články