Revolver, hodiny a 2 518 diamantů

Jak pravil před staletími jeden z nejslavnějších vynálezců a zbrojířů Samuel Colt, nikoli zákon, ale jeho zbraně, především pak revolvery, učinily lidi sobě rovnými. Měl nepochybně pravdu, leč časy se mění. 

Na skutečnost, že pořízení zbraně dnes provází řada administrativních opatření, reagovala anonymní partička estétů s názvem Unnamed Society velmi originálním způsobem, když přitom spojila příjemné s užitečným. Výsledkem jejich tvůrčího úsilí je revolver a stolní hodiny v jednom, když role dodavatele neobvyklého strojku se zhostila švýcarská společnost L´Epée 1839 specializovaná na výrobu exkluzivních stolních hodin. Filozofie hodinářské společnosti vychází z faktu, že život je od toho, aby si ho člověk užil a ani sekunda by proto neměla přijít nazmar.

Stačí jeden pohled na neobvyklé stolní hodiny a člověk má jasno v tom, že Unnamed Society nehráli rozhodně při zdi. Výsledný produkt je totiž doslova poset 2 518 diamanty o celkové hmotnosti 78,26 karátu. Zatímco nad vývojem předmětu z kategorie dokonalých strávili designéři 140 hodin, šest šperkařů „nabíjelo“ povrch revolveru diamanty něco málo přes 300 hodin.

„Od samého začátku jsme věděli, že pracujeme na něčem opravdu neobyčejném. Brali jsme to jako výzvu a jsem přesvědčen o tom, že máme být na co hrdí,“ prohlásil u příležitosti představení neobvyklých stolních hodin, ke kterému došlo v monacké galerii Art in Time, generální ředitel L ´Epée Arnaud Nicolas. Nezbývá, než souhlasit. Cena není zatím uvedena.      

Další články