Prodány další hodinky Paula Newmana, cena $5 475 000!

Přestože má Paul Newman na svém kontě „pouze“ jediného Oscara, stalo se tak v roce 1986 za hlavní roli ve filmu Martina Scorseseho Barva peněz, neexistuje herec, jehož hodinky by představovaly pro sběratele a investory tak velké lákadlo. 

Od října 2017 jsou se jménem filmové hvězdy a vynikajícího automobilového závodníka spojeny nejdražší vydražené hodinky všech dob, cena za Rolex Daytona Paul Newman se tenkrát vyšplhala na 17,8 milionu dolarů. Letos na konci ledna to v aukci „Racing Pulse,“ kterou pořádal aukční dům Phillips v New Yorku, sice už tak gigantické nebylo, na druhou stranu bezmála pět a půl milionu dolarů není rozhodně málo. Pro srovnání, hodinky TAG Heuer Monaco, které zdobily zápěstí další ikonické postavy Steve McQueena ve slavném snímku Le Mans, se v polovině ledna vydražily za 2,2 milionu dolarů. 

Hodinky Rolex Daytona „New Red“ dostal Paul Newman darem od své manželky, herečky Joanne Woodwardové, přičemž na zadní straně pouzdra je nápis „Jezdi pomalu, Joannne,“ kterým choť poukazovala na Newmanovu vášeň pro automobilové závody. Jak prozradil prezident společnosti Phillips a vedoucí oddělení New York Watch, Paul Boutros, o hodinky projevilo zájem 24 uchazečů -  vítězná nabídka přišla ze Ženevy, doba aukce dvě minuty.

Hodinky nechala vydražit dcera Paula Newmana Clea. „Dostala jsem je od otce v roce 2008, nosil je každý den. Po třináct let byly mým pokladem, ukázkou, jak moc tolerantní ženou byla matka a představují důkaz jejich celoživotní lásky,“ konstatovala u příležitosti aukce. 

Další články