Popová hvězda má sbírku hodinek za 6 mil. dolarů

Ed Sheeran umí kromě zpěvu hrát na kytaru, bicí, piano a housle, má spoustu hudebních cen a majetek v odhadované hodnotě 200 milionů dolarů. Vzhledem k pečlivě budované image chlapce z lidu se neprezentuje prostřednictvím luxusních nemovitostí, privátních letadel či supersportů, netají se však vášní k hodinkám.

Před třemi lety se Ed nechal slyšet, že hodinky začal sbírat ve dvaceti, přičemž k zálibě ho přivedl jeho kolega z hudební branže a rovněž nadšený sběratel John Mayer. „Kupuji si hodinky k významným událostem, takže třeba Big Pilot IWC jsem si pořídil k dvaadvacátým narozeninám, modelem Patek Philippe 5004 jsem si udělal radost u příležitosti první nominace na cenu Grammy v roce 2012,“ uvádí konkrétní příklady v rozhovoru pro server Hodinkee.  

Nejcennějším kouskem jeho sbírky jsou Patek Philippe 2499 s měsíčními fázemi, které poprvé představil na premiéře muzikálu Yesterday v roce 2019. Jedná se o hodinky z limitované edice 349 kusů, v roce 2018 se na aukci Sothebys prodaly za 3,9 milionu dolarů. Kultovní značku má Ed Sheeran v oblibě, mimo jiné je majitelem vzácného modelu Nautilus se zeleným ciferníkem a diamanty. Pořizovací cena 95 000 dolarů se v průběhu let vyšplhala na čtyřnásobek.

Do kategorie oblíbených řadí Ed rovněž značku Richard Mille. V roce 2017 na udílení MTV Video Music Awards zdobil jeho zápěstí model RM 38 – 01 Tourbillon G – Sensor Bubba Watson za 855 000 dolarů. A protože značka není pouze o golfu, ale také o rekordmanovi v počtu zisků grandslamových turnajů Rafaelu Nadalovi, pořídil si rovněž černý model RM 27 – 03 z limitované edice 50 kusů za 725 000 dolarů.  

Další články