Nejžádanější hodinky Patek Philippe změnily barvu

Na začátku roku se světem začaly šířit zvěsti o možném konci nejslavnějšího modelu kultovní značky Nautilus 5711. Jak ovšem ukázala výstava Watches and Wonders, nic takového nehrozí.

Jak informuje agentura Bloomberg, Patek Philippe představil hned kvarteto nových modelů Nautilus, které od předchůdce odlišuje zejména barva, když původní modrou nahradila olivově – zelená. Pro zájemce z řad nováčků se jedná víceméně o nepříliš důležitou informaci, sběratelé a investoři ovšem rázem zbystřili pozornost. Zvláště pak, když zelená varianta bude ve hře pouze letos. 

Vedle ocelové řady nabízí zelený Nautilus rovněž model ozdobený dvaatřiceti brilianty bagetového brusu. Pro drahokamy chtivého zákazníka je určen model s 2 553 brilianty, které jsou vedle ciferníku rozesety rovněž na pouzdře a pásku hodinek. Patek Philippe tímto vysílá jasný vzkaz, že je tradičně připraven uspokojit požadavky nejnáročnějších zákazníků. 

Zoufat ovšem nemusí ani ti, kteří zelenou zrovna nemusí. Jedna z řad totiž zachovala tradiční modrou barvu, hodinky z růžového zlata disponují funkcí travel time se dvěma časovými zónami. Magazín GQ píše v této souvislosti o hodinkách postvakcinační éry. 

Jak se pak nechal slyšet prezident značky, Thierry Stern v rozhovoru pro The New York Times, nebývá zvykem, aby jeho značka umístila na vrchol pomyslné pyramidy pouze jedny hodinky. „Nepochybujeme o tom, že přijdeme ovšem s něčím výjimečným. Bohužel musím konstatovat, že na všechny zájemce se nedostane.“    

Další články