Nejdražší „nezávislé“ hodinky vydraženy za 7,33 milionu USD

Vedle zavedených značek fungují ve světě top hodinařiny rovněž nezávislí producenti, jedním z nejslavnějších je Philippe Dufour, který se „haute horlogerie“ vyučil u velmistra branže Gabriela Locatelliho.

Právě jeho hodinky Philippe Dufour Grande et Petite Sonnerie Number 3 z roku 1995, jejichž „tvorba“ zabrala deset let, byly nedávno v Londýně vydraženy za v kategorii nezávislých hodinářů rekordních 7,33 milionu dolarů. „První čtyři kusy byly vyrobeny pro brunejského sultána, přičemž se Philippe nikdy nedozvěděl, kdo inkasoval za jeho dílo provizi. Dělal na zakázce roky do úmoru, přesto se mu nedostalo ani odborného ocenění, ani uznání, protože byl víceméně jedním z mnoha anonymních hodinářů,“ vysvětloval londýnský znalec, zakladatel a generální ředitel A Collected Man Silas Walton důvody, kvůli kterým se Philippe Dufour rozhodl působit pod vlastní značkou.    

Nutno říci, že Philippe Dufour, co se ceny jeho hodinek týká, uspěl i v konkurenci největších značek planety, když mu v absolutní kategorii nejdražších hodinek světa patří v konkurenci Patek Philippe, Rolex, Breguet, Vacheron Constantin, Tag Heuer, Zenith, vynikající sedmé místo. První pozice drží s velkým náskokem Patek Philippe Grandmaster (31 milionů dolarů) následují Patek Philippe Henry Graves Supercomplication (23,983 milionu dolarů) a Rolex Paul Newman Daytona (17,753 milionu dolarů).   

Další články