Nejdražší náušnice světa stojí 57,4 milionů dolarů

Přestože jedno perské moudro uvádí, že náušnice mají velkou cenu, ale uši ještě větší, jen málo dívek a dam se smíří s tím, že se jejich, byť dokonalé uši, obejdou bez tradičního ženského šperku. Minimálně dvojnásob to platí v případě, že jsou ve hře diamanty.  

Světový primát v kategorii nejdražší náušnice světa drží od roku 2016 šperk pojmenovaný po řeckém bohovi Apollónovi a bohyni stejné národnosti Artemis. Zatímco diamant Artemis Pink II byl na ženevské aukci Sotheby´s ohodnocen na 15 338 176 dolarů, drahokam Apollo Blue Vivid dostal cenovku 42 087 302 dolarů. Pochopitelně anonymní kupec nakonec zaplatil za pár neskutečných 57,4 milionů dolarů. 

Nejdražší náušnice světa se na trhu podle všeho hned tak neobjeví, pokud ale toužíte po diamantových náušnicích, ve hře je několik párů s nesrovnatelně přijatelnější cenovkou. Například hollywoodská hvězda Angelina Jolie se představila v roce 2009 na udílení cen Akademie se smaragdovými náušnicemi, které vytvořila známá návrhářka šperků Lorraine Schwartz, zásobující movitou klientelu prvotřídními exponáty. Celková hmotnost kamenů z Kolumbie je 111 karátů, nelze se tak divit ceně 3,4 milionů dolarů. 

Přestože je těžba diamantů spojena především s Jihoafrickou republikou a Botswanou, kameny mimořádné kvality se těží rovněž v indickém diamantovém dole Golconda. Temní drahokamy vynikají bezbarvou texturou, hodnota náušnic Golconda je 12,8 milionů dolarů. 

Angelina Jolie je rovněž spojena s diamantovými náušnicemi Miroir De L´Amour. Pár ve tvaru hrušky tvoří dva diamanty o hmotnosti 52,55 karátů a 50,74 karátů. Případný zájemce o koupi musí vzít v potaz, že aktuální majitel zaplatil 17,6 milionů dolarů a cena od loňského listopadu nepochybně vzrostla.    

Další články